Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dopłata do ferii bez potknięć

21 stycznia 2016 | Praca i ZUS | Magdalena Ciałkowska
źródło: materiały prasowe

Nawet gdy zakład dofinansuje zimowy wypoczynek dzieci pracowników z funduszu socjalnego, nie ma gwarancji, że będzie on wolny od składek i podatku.

Przedsiębiorcy, którzy z okazji właśnie rozpoczętych ferii planują oferować dofinansowanie do zimowego wypoczynku dzieciom swoich pracowników i zleceniobiorców, powinni przeprowadzić wnikliwą analizę planowanej dobroczynności. Warto zwrócić uwagę na kilka elementów związanych z rozliczeniem takiego dofinansowania i na pułapki, które czyhają na przedsiębiorcę, jeżeli nie dopełni wymagań formalnych.

Przykład

Prezes małej firmy cukierniczej, zatrudniającej dziesięciu pracowników, który nie posiada zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, jako pasjonat narciarstwa postanowił zorganizować dla pracowników i ich rodzin tygodniowy wyjazd do Zakopanego. Opłacił im przejazd firmowym autokarem oraz pobyt w zaprzyjaźnionym hotelu, którego właściciel ma szkółkę narciarską. W ramach pobytu zagwarantował gościom naukę jazdy na nartach. Wszyscy pracownicy wyrazili chęć uczestnictwa. Ośmioro pracowników to rodzice dzieci w wieku do 12. roku życia, jeden z nich 20-latka, jeden jest ojcem, którego syn drugiego dnia wyjazdu skończy 18 lat. Każdy pracownik zabrał osobę towarzyszącą i każdy z nich ma jedno dziecko. Całkowity koszt wyjazdu wynosił 2800 zł na trzyosobową rodzinę (2000 zł za rodziców, 800 zł za dziecko). Prezes zapewnił pracowników, że oprócz zadowolenia i możliwości bezpłatnej nauki jazdy na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10349

Wydanie: 10349

Spis treści
Zamów abonament