Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kary za aukcję raczej nie będzie

21 stycznia 2016 | Ekonomia
autor zdjęcia: Magda Starowieyska
źródło: Fotorzepa

Magdalena Gaj | Mam nadzieję, że wydamy rezerwacje częstotliwości LTE do końca stycznia 
– mówi Urszuli Zielińskiej prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Rz: Formalnie Pani kadencja prezes UKE kończy się za około rok. Podsumujmy najważniejsze decyzje i wydarzenia z pani udziałem na rynku od 2012 roku, gdy objęła pani stery. Strategia urzędu obejmowała okres do 2015 roku.

W Urzędzie Komunikacji Elektronicznej przygotowujemy właśnie jej podsumowanie, które opublikujemy na przełomie stycznia i lutego wraz z nową strategią na kolejne lata. Podsumowując to, co się wydarzyło, wymieniłabym na pewno przejście z nadawania analogowego na cyfrowe w TV. Bez naszego udziału nie moglibyśmy mówić o sukcesie tego procesu. Działaliśmy na rzecz konsumentów i regionalnych sieci szerokopasmowych. W ciągu 3 lat na rzecz konsumentów w sporach z operatorami, odzyskaliśmy pond 6 mln zł, za którą (przy średnim abonamencie 50 zł) 30-tysięczne miasto mogłoby raz w roku przez miesiąc rozmawiać za darmo. Pracownicy urzędu odebrali ponad 55 tys. połączeń z prośbą o poradę.

W przypadku sieci regionalnych jesteśmy po zatwierdzeniu siedmiu ofert ramowych. Wdrożenie symetrii stawek MTR (hurtowych stawek w rozliczeniach sieci mobilnych - red.) i ich obniżka również przypada na okres mojej kadencji. Wykonaliśmy i nadal wykonujemy ogrom pracy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10349

Wydanie: 10349

Spis treści
Zamów abonament