Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sztuczna inteligencja coraz bardziej realna

21 stycznia 2016 | Moje pieniądze
Podczas targów CES w Las Vegas nowoczesność spotkała się z tradycyjnym przemysłem
źródło: AFP
Podczas targów CES w Las Vegas nowoczesność spotkała się z tradycyjnym przemysłem
źródło: AFP
źródło: AFP
źródło: AFP
źródło: AFP
źródło: 123RF
źródło: AFP

Auta sterowane przez komputery, cyfrowi asystenci i inne nowości

To, co dotychczas znaliśmy z książek czy filmów fantastyczno-naukowych, staje się dziś rzeczywistością. Samochody sterowane przez komputery, niepotrzebujące kierowców, osobowe drony, przedmioty codziennego użytku podłączone do internetu, roboty i cyfrowi asystenci, wirtualna rzeczywistość – wszystko to już wkrótce stanie się powszechnie obecne w naszym życiu. Jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej. Uzmysławiają nam to zakończone półtora tygodnia temu największe na świecie targi elektroniki użytkowej CES 2016.

Innowacje zmieniają świat

Odbywające się w Las Vegas targi CES pobiły kolejne rekordy. Nie tylko zgromadziły najwięcej dotąd gości (ponad 170 tys.) i wystawców (ponad 3,8 tys.), ale były też najchętniej komentowanym wydarzeniem w branży nowych technologii. Nic dziwnego. Pokazano tam przełomowe innowacje we wszystkich kluczowych dziedzinach elektroniki użytkowej. Nowości te nie tylko bezpośrednio wpłyną na nasze życie, ale mogą też pomóc w rozwiązaniu wielu współczesnych problemów.

– Podczas CES można było zobaczyć, że nowe technologie to zdecydowanie więcej niż tylko pojedyncze produkty czy usługi – to sposób na realną zmianę przyszłości. Niesamowite jest to, jak nowoczesność spotyka się z tradycyjnym przemysłem, jak na siebie wzajemnie wpływają i wspólnie szukają nowych rozwiązań czy możliwości – komentuje Gary...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10349

Wydanie: 10349

Spis treści
Zamów abonament