Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urlop nauczyciela nie zawsze wypadnie w ferie

21 stycznia 2016 | Praca i ZUS | Marcin Nagórek

Gdy uzupełniający urlop nauczyciela wypada w sobotę lub inny dzień wolny od pracy poza okresem feryjnym, nie należy mu się za to dodatkowe wynagrodzenie (ekwiwalent pieniężny).

Jesteśmy placówką szkolną feryjną. Do 18 grudnia ubiegłego roku nauczycielka przebywała na urlopie rodzicielskim. Następnie jeden dzień – 19 grudnia – była na urlopie wypoczynkowym, ale tzw. uzupełniającym. Wypadł on w sobotę. Nauczycielka uważa, że za ten dzień należy się jej dodatkowa gratyfikacja pieniężna, skoro urlop nauczyciela udzielany jest na wszystkie dni tygodnia w okresach feryjnych, a wtedy otrzymuje wynagrodzenie. Czy mamy wypłacić wynagrodzenie za dzień urlopu uzupełniającego, przy założeniu, że wypada on w sobotę, czyli dzień wolny od pracy nauczyciela i poza okresem feryjnym? – pyta czytelnik.

Nie. Gdy uzupełniający urlop wypoczynkowy wypadnie w sobotę, nauczycielowi placówki feryjnej nie należy się za ten dzień wynagrodzenie. Wynika to z następujących przepisów.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10349

Wydanie: 10349

Spis treści
Zamów abonament