Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Reforma na szczycie policji

21 stycznia 2016 | Kraj | Grażyna Zawadka
Antyterroryści z BOA są wykorzystywani głównie do zatrzymywania groźnych przestępców. Biorą udział średnio w zaledwie jednej akcji tygodniowo. Teraz mają mieć więcej pracy
autor zdjęcia: Bartosz Jankowski
źródło: Fotorzepa
Antyterroryści z BOA są wykorzystywani głównie do zatrzymywania groźnych przestępców. Biorą udział średnio w zaledwie jednej akcji tygodniowo. Teraz mają mieć więcej pracy

Policyjne szefostwo planuje wzmocnić jednostkę walczącą z najgroźniejszymi przestępcami i odchudzić Komendę Główną – ustaliła „Rzeczpospolita".

– Dostrzegam potrzebę bardziej zdecydowanej walki z przestępczością zorganizowaną. Dlatego jednym z priorytetów jest wzmocnienie Centralnego Biura Śledczego Policji o funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych (BOA) – potwierdza „Rzeczpospolitej" komendant główny policji inspektor Zbigniew Maj.

To jedna z najważniejszych zmian, jakie planuje na szczytach policji jej nowy szef.

Cel: białe kołnierzyki

W BOA jest 180 antyterrorystów. To ich – z bronią w ręku, w kominiarkach na twarzy – widzimy podczas zatrzymań liderów i członków zorganizowanych gangów, ale też wszystkich innych groźnych przestępców, co do których istnieje ryzyko, że mogą stawiać opór i mieć broń.

To jedni z najlepiej wyszkolonych funkcjonariuszy, ale nie w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10349

Wydanie: 10349

Spis treści
Zamów abonament