Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ruchome znaki dobrze promują markę

02 marca 2016 | Dobra Firma | Michał Ziółkowski
Zgłoszenie znaku towarowego ruchomego podlega tym samym kryteriom badawczym w Urzędzie Patentowym
źródło: 123RF
Zgłoszenie znaku towarowego ruchomego podlega tym samym kryteriom badawczym w Urzędzie Patentowym

Przedsiębiorcom jest mało znana kategoria znaków towarowych niekonwencjonalnych widzialnych. Przedstawiają one ruch przedmiotu, człowieka lub ich kombinacji, mogą być np. filmem czy nagraniem.

W obrocie gospodarczym spotyka się specyficzne formy znaków towarowych. Są to znaki ruchome. Mogą przedstawiać animację wytworzoną za pomocą programu komputerowego lub ruch przedmiotów, które istnieją w świecie realnym. W szczególności znak taki może przybrać formę gestu wykonywanego przez człowieka przy użyciu różnych części ciała, przede wszystkim rąk. Zgłoszenie znaku towarowego ruchomego podlega tym samym kryteriom badawczym w Urzędzie Patentowym. Pomimo tego znaki ruchome wciąż stanowią niewielki odsetek dokonywanych zgłoszeń znaków towarowych w Unii Europejskiej.

Znak ruchomy powinien mieć zdolność odróżniającą oraz być możliwy do precyzyjnego zobrazowania w zgłoszeniu. Przedstawialność znaków ruchomych polega na zobrazowaniu sekwencji ruchu przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10384

Wydanie: 10384

Spis treści
Zamów abonament