Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PiS przedmiotowo traktuje swój elektorat

02 marca 2016 | Rzecz o polityce | Jacek Nizinkiewicz
źródło: Wikipedia

Żadnej krucjaty po gabinetach PO i Nowoczesnej nie robię – mówi kandydat na senatora Mieczysław Bagiński

"Rzeczpospolita": Partie opozycyjne liczą, że pokona pan kandydatkę rządzącego PiS.

Mieczysław Bagiński, kandydat PSL, PO i Nowoczesnej w wyborach uzupełniających do Senatu: Nie dzieliłbym wyborców w okręgu na opozycję i obóz rządzący, tylko na ludzi z ogromną obywatelską wrażliwością i na tych, którym przytępiono tę wrażliwość.

Co ma pan na myśli?

Rządzącym się wydaje, że wszystko, co zaproponują, to ma być. Nawet jeżeli wystawią senatora z Bostonu, to jak to Kurski powiedział, „ciemny lud to kupi". Nie można wystawiać do Senatu osoby, co do której są już plany na za miesiąc. Senator to jest wartość prawna i moralna, nas z tego okradziono zaraz po wyborach. PiS przedmiotowo potraktował własny elektorat. Jeżeli rządząca partia w swoim mateczniku nie znajduje jednego sprawiedliwego, tylko posiłkuje się zagranicznym importem celebrytów, to jest to karykatura.

Jakich celebrytów?

Krystyna Czuba z Torunia, Genowefa Wiśniowska ze Śląska, Andrzej Wajda, Bronisław Geremek, Jacek Kurski, Karol Karski... I w zderzeniu z takim celebrytą najlepszy syn czy córka tej ziemi przegrywa. Takie regiony jak nasz traktuje się jak prowincję. A prowincja to nie jest miejsce mierzone odległością od stolicy, tylko sposób myślenia. I takie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10384

Wydanie: 10384

Spis treści
Zamów abonament