Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nasze miody nie dają się tanim konkurentom ze Wschodu

02 marca 2016 | Życie Ziemi Łódzkiej | Beata Drewnowska
Pasieka Tadzin w rezerwacie Górnej Mrożycy
źródło: materiały prasowe
Pasieka Tadzin w rezerwacie Górnej Mrożycy

W Polsce nie brakuje chętnych, aby hodować pszczoły. Rośnie także liczba pszczelich rodzin oraz produktów wysokiej jakości.

– Pasja jest potrzebna w życiu. Podobnie jest w pszczelarstwie – mówi Zbigniew Sokołowski, znawca i miłośnik pszczół oraz prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach w woj. łódzkim, które w tym roku obchodzi 70. rocznicę powstania.

To niejedyny powód do dumy. – Mamy 120 pszczelarzy i ponad 3 tys. rodzin pszczelich. Jesteśmy więc największym kołem pszczelarskim w województwie łódzkim – podkreśla Zbigniew Sokołowski.

Wśród tamtejszych pszczelarzy nie brakuje osób młodych. Podobnie jest w całym kraju. – Polskie pszczelarstwo, mimo wielu zagrożeń wynikających m.in. z postępu cywilizacji, nadal się rozwija – wyjaśnia Piotr Krawczyk, wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego. – Bycie pszczelarzem staje się modne, tak jak zdrowy styl życia. Popularne staje się u nas również zjawisko zwane...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10384

Wydanie: 10384

Spis treści
Zamów abonament