Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Schetyna dorzyna watahę

02 marca 2016 | Rzecz o polityce | Andrzej Stankiewicz
Andrzej Stankiewicz
autor zdjęcia: Waldemar Kompała
źródło: Fotorzepa
Andrzej Stankiewicz

Powyborcze przetasowania w Platformie

Nowy lider PO Grzegorz Schetyna kończy partyjne porządki. Właśnie usunął z władz Platformy Cezarego Grabarczyka, swego najważniejszego konkurenta. Ale Grabarczyk się nie poddaje.

Gdy szefową PO była Ewa Kopacz, starała się równoważyć wpływy skonfliktowanych partyjnych frakcji. Schetyna idzie zupełnie inną drogą – przekupuje lub usuwa wszystkich swoich wrogów.

Pod tym względem bardziej przypomina Donalda Tuska, który na przeciąganiu lub niszczeniu swych przeciwników zbudował swą pozycję w partii.

Wycinka spółdzielców

Kluczową rozgrywkę Schetyna przeprowadził pod koniec minionego tygodnia. Chodzi o usunięcie z zarządu partii Cezarego Grabarczyka, od 2013 r. wiceprzewodniczącego Platformy.

Swój awans na tak wysokie stanowisko Grabarczyk zawdzięczał Tuskowi. To nie przypadek – w ostatnich latach premierostwa Tuska jego partyjne zaplecze stanowili właśnie ludzie Grabarczyka. Przez lata Grabarczyk zbudował najsilniejszą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10384

Wydanie: 10384

Spis treści
Zamów abonament