Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmiany w pracy tymczasowej

02 marca 2016 | Prawo | Mateusz Rzemek

Ministerstwo szykuje nowelizację przepisów dla ponad pół miliona pracowników tymczasowych, która ma poprawić warunki ich zatrudnienia.

Mateusz Rzemek

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, zapowiedział we wtorek, że projekt zmian w ustawie o zatrudnianiu pracowników tymczasowych ma być gotowy do końca marca.

– Zwracam się do partnerów społecznych o uzgodnienie propozycji zmian, które będziemy mogli uwzględnić w projekcie – apelował Stanisław Szwed na posiedzeniu zespołu prawa pracy Rady Dialogu Społecznego.

– Jeśli do końca marca nie dostaniemy propozycji, sami będziemy musieli zadecydować, jakie rozwiązania przyjąć – mówił wiceminister.

Potrzebna nowelizacja

Z najnowszych danych ministerstwa wynika, że agencje pracy tymczasowej z roku na rok kierują do pracodawców-użytkowników coraz więcej, bo już ponad 700 tys., pracowników tymczasowych rocznie. Z tego tylko połowa pracuje na etatach. Pozostali są zatrudniani na kontraktach, w tym także na umowach o dzieło...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10384

Wydanie: 10384

Spis treści
Zamów abonament