Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Papież przyleci na dłużej?

02 marca 2016 | Kraj | Tomasz Krzyżak
Papież Franciszek może przylecieć do Polski już w środę 27 lipca
źródło: AFP
Papież Franciszek może przylecieć do Polski już w środę 27 lipca

Kraków, Oświęcim i Częstochowa – te trzy miejsca odwiedzi w czasie pielgrzymki do Polski papież Franciszek.

„Rzeczpospolita" poznała ramowy, ale wciąż nieoficjalny, plan papieskiej wizyty w Polsce. Wynika z niego, że Franciszek prawdopodobnie będzie u nas o jeden dzień dłużej, niż zakładano.

Pierwotnie – o czym kilka miesięcy temu informował kard. Stanisław Dziwisz – papież miał przylecieć jedynie na Światowe Dni Młodzieży w czwartek 28 lipca po południu. Tymczasem może być w Polsce dzień wcześniej: już w środę 27 lipca. Zmiana planów ma być odpowiedzią na prośbę polskiego episkopatu, który zabiegał o to, by papież pojawił się w Gnieźnie lub Poznaniu i w którymś z tych miast odprawił mszę św. lub nabożeństwo dziękczynne z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Wizyty w Wielkopolsce nie będzie, a nabożeństwo dziękczynne za chrzest miałoby się odbyć na Jasnej Górze.

To, że Częstochowa oraz obóz koncentracyjny Auschwitz znajdą się w programie, jest niemal pewne. Kilka razy mówił o tym publicznie kard. Stanisław Dziwisz, a Stolica Apostolska oficjalnie potwierdziła, że papież chce do obu tych miejsc...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10384

Wydanie: 10384

Spis treści
Zamów abonament