Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samochód wykorzystywany do celów mieszanych też można amortyzować

24 października 2016 | Podatki

Przepisy nie wymagają, aby amortyzowane auto musiało być użytkowane przez przedsiębiorcę wyłącznie do celów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Monika Pogroszewska

Przedsiębiorca nie traci prawa do odpisów amortyzacyjnych, jeśli przewiezie meble do swojego mieszkania służbowym autem. Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 27 września 2016 r. (2461-IBPB-1-1.4511.460.2016.1.WRz). Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na montażu oraz naprawach profesjonalnych urządzeń pralniczych, stanowiących wyposażenie pralni przemysłowych, jak np. pralnico-wirówki, magle elektryczne i suszarki bębnowe. Usługi serwisowe wykonuje na terenie całego kraju. W maju 2016 r. zakupił samochód marki Fiat Doblo, którym może codziennie dojeżdżać do klientów. Rozmiar auta umożliwia mu przewożenie narzędzi oraz części zamiennych znacznych rozmiarów, które nie zmieściłyby się w zwykłym samochodzie osobowym. Pojazd został zakupiony dla potrzeb prowadzonej firmy, więc...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10582

Wydanie: 10582

Spis treści
Zamów abonament