Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie marki podbijają świat

24 października 2016 | Polska Europa Świat

Dobrze rozpoznawalne, będące synonimem solidności, wysokiej jakości i nowoczesności. Firm z Polski, które opanowały dużą część międzynarodowego rynku i stały się naprawdę silnymi graczami na globalnej arenie jest coraz więcej.

Jedną z nich jest niewątpliwie Grupa Nowy Styl, trzeci w Europie producent mebli i krzeseł biurowych. Sprzedaż za granicę prowadzi od początku lat 90. Kilka lat temu postawiła na rynki zachodnioeuropejskie i dla przyspieszenia wzrostu obrała drogę akwizycji firm i marek o ugruntowanej pozycji rynkowej. W ciągu ostatnich pięciu latach przejęła dwie spółki niemieckie i jedną szwajcarską. W tym samym czasie zmienił się model sprzedaży: Grupa działa na rynku projektowym, zapewniając kompletne rozwiązania dla klientów międzynarodowych. – Tu nie tylko cena się liczy. Przez lata rozwijaliśmy nasze produkty, wiedzę ekspercką i know-how, a teraz bez kompleksów możemy konkurować z największymi światowymi graczami – mówi Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl. Kluczem do sukcesu i dynamicznego rozwoju firmy ma być zarządzanie przez zmianę. – Mamy struktury i modele działania, które pozwalają elastycznie dopasowywać strategię biznesową do realiów rynkowych i uwarunkowań społeczno-politycznych. Wykorzystywać szanse i unikać ryzyka – dodaje Krzanowski. Należąca do grupy marka Forum Seating dostarczyła m.in. fotele dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10582

Wydanie: 10582

Spis treści
Zamów abonament