Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sondaż: podatnicy we mgle

24 października 2016 | Kraj | Zuzanna Dąbrowska
źródło: Rzeczpospolita

79 proc. przedsiębiorców czuje się źle poinformowanych o reformie podatków, choć ma ich ona dotknąć najbardziej.

Instytut IBRiS przeprowadził sondaż dla „Rzeczpospolitej" w piątek i sobotę – już po całej serii wypowiedzi ministrów i posłów PiS na temat szykowanej przez rząd Beaty Szydło reformy podatkowej. Wynik jest jednoznaczny: 64 proc. badanych czuje się źle poinformowanych na jej temat.

Tylko pracownicy na umowach cywilnoprawnych deklarują w dużej części (48 proc.) dostatek informacji o reformie. Za to na ich brak wskazuje aż 79 proc. osób prowadzących działalność gospodarczą, a to one z reguły najbardziej przejmują się zmianami w sferze podatków. Wygląda więc na to, że choć, jak mówił Benjamin Franklin, „na świecie pewne są tylko śmierć i podatki", w kwestii tych drugich Polacy mają niewiele pewnych informacji.

Przede wszystkim nie wiadomo, kiedy nowy, jednolity podatek (łączący w sobie podatki i składki na ZUS oraz NFZ) miałby zacząć obowiązywać. Minister w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10582

Wydanie: 10582

Spis treści
Zamów abonament