Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy się uśmiechają, gdy słyszą o słabszej sprzedaży

24 października 2016 | Nieruchomości | Grażyna Błaszczak
CV: Katarzyna Kuniewicz  – partner i dyrektor działu badań i analiz rynku w Reas. Wcześniej pracownik naukowy KUL, członek zespołu powołanego przez ministra finansów w 2007 roku  do opracowania ustawy o finansach publicznych. Absolwentka ekonomii  na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  Lubi chodzić  po Tatrach.
źródło: materiały prasowe
CV: Katarzyna Kuniewicz – partner i dyrektor działu badań i analiz rynku w Reas. Wcześniej pracownik naukowy KUL, członek zespołu powołanego przez ministra finansów w 2007 roku do opracowania ustawy o finansach publicznych. Absolwentka ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Lubi chodzić po Tatrach.

Katarzyna Kuniewicz | partner i dyrektor działu badań i analiz rynku w Reas

Rz: Na rynku nowych mieszkań mamy równowagę czy rządzą deweloperzy?

Katarzyna Kuniewicz, partner i dyrektor działu badań i analiz rynku w Reas: Na rynku pierwotnym mamy równowagę. Właściwie tyle samo mieszkań jest kwartalnie wprowadzanych przez firmy deweloperskie, co sprzedawanych. Oferta utrzymuje się na stabilnym poziomie: 51 tys. mieszkań do kupienia w sześciu największych miastach w kraju: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi.

Kto kupuje dziś mieszkania?

Na rynku są wszystkie grupy popytowe: i ci, którzy kupują dla siebie, czy to za gotówkę, czy na standardowy kredyt, albo na kredyt w ramach „Mieszkania za młodych", i ci, którzy chcą na mieszkaniu zarabiać, inwestorzy nabywający często nie jeden lokal na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10582

Wydanie: 10582

Spis treści
Zamów abonament