Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mity o windykacji zewnętrznej

24 października 2016 | Dobra Firma
Obawy a praktyka zewnętrznej windykacji
źródło: Rzeczpospolita
Obawy a praktyka zewnętrznej windykacji

Wiele przedsiębiorstw nie korzysta usług firm windykacyjnych, ponieważ uważa je za zbyt drogie. Tymczasem w 50 proc. przypadków koszty nie przekraczają 500 zł.

Zdecydowana większość firm – 73 proc. – w razie kłopotów z odzyskaniem należności, prowadzi windykację samodzielnie, tylko 22 proc. – na podstawie umowy z firmą windykacyjną, a 5,7 proc. sprzedaje wierzytelności – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Z czego wynika taka słaba skłonność do korzystania z windykacji zewnętrznej? Z badania przeprowadzonego na zlecenie Kaczmarski Inkasso przez Keralla Research wynika, że przedsiębiorcy przede wszystkim boją się wysokich kosztów – ok. 40 proc. badanych uważa, że usługa jest za droga.

– Ale to jeden z mitów jakie krążą na temat windykacji – zauważa Jakub Kostecki, prezes Kaczmarski Inkasso. – W polskich przedsiębiorstwach panuje przekonanie, że samodzielne odzyskiwanie długów, nawet jeśli nie jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10582

Wydanie: 10582

Spis treści
Zamów abonament