Biały wywiad policji śledzi ogłoszenia w sieci
Za handel zakazanymi środkami można trafić do więzienia nawet na osiem lat. Mimo to liczba ogłoszeń w sieci stale rośnie.
agata Łukaszewicz
Z policyjnych statystyk wynika, że cyberprzestępczość w Polsce z roku na rok rośnie. Jeszcze pięć lat temu notowano niespełna 2 tysiące przestępstw popełnianych przy użyciu komputera i internetu. W 2015 r. było ich już w sumie pięć razy więcej. Nie pomagają specjalne wydziały do walki z przestępczością w sieci. W internecie roi się od ogłoszeń, w których sprzedawcy oferują nielegalne towary. Towary coraz groźniejsze. Ostatnio hitem są pigułki gwałtu GHB, arszenik i cyjanek. – Monitorujemy internet. Niezależnie od tego dostajemy zawiadomienia drogą internetową. Każde jest sprawdzane – zapewnia Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.
Czy to wystarczy? Eksperci twierdzą, że aby się to udało, w policyjnych wydziałach muszą pracować najwybitniejsi specjaliści. Muszą mieć do dyspozycji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta