Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biały wywiad policji śledzi ogłoszenia w sieci

24 października 2016 | Prawo

Za handel zakazanymi środkami można trafić do więzienia nawet na osiem lat. Mimo to liczba ogłoszeń w sieci stale rośnie.

agata Łukaszewicz

Z policyjnych statystyk wynika, że cyberprzestępczość w Polsce z roku na rok rośnie. Jeszcze pięć lat temu notowano niespełna 2 tysiące przestępstw popełnianych przy użyciu komputera i internetu. W 2015 r. było ich już w sumie pięć razy więcej. Nie pomagają specjalne wydziały do walki z przestępczością w sieci. W internecie roi się od ogłoszeń, w których sprzedawcy oferują nielegalne towary. Towary coraz groźniejsze. Ostatnio hitem są pigułki gwałtu GHB, arszenik i cyjanek. – Monitorujemy internet. Niezależnie od tego dostajemy zawiadomienia drogą internetową. Każde jest sprawdzane – zapewnia Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.

Czy to wystarczy? Eksperci twierdzą, że aby się to udało, w policyjnych wydziałach muszą pracować najwybitniejsi specjaliści. Muszą mieć do dyspozycji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10582

Wydanie: 10582

Spis treści
Zamów abonament