Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mobbing może i był, ale nie został udowodniony

24 października 2016 | Prawo | Michał Cyrankiewicz

Sąd nie godzi się, aby przepis pozwalający wójtowi odwołać dyrektora szkoły bez wypowiedzenia, stał się narzędziem personalnych czystek.

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił 19 października kasację wójta gminy Markusy, w której ten domagał się stwierdzenia, że wydane przez niego zarządzenie zwalniające z pracy dyrektora szkoły w trakcie roku szkolnego i w trybie szczególnym przewidzianym przepisami ustawy o systemie oświaty (dalej uso) było prawidłowe.

NSA uznał jednak, że zastosowanie wobec dyrektora szkoły, podejrzanego m.in. o mobbing, art. 38 ust. 2 uso nie znajduje uzasadnienia.

– Przepis ten stanowi, że w przypadkach szczególnie uzasadnionych wójt może odwołać nauczyciela ze stanowiska dyrektora szkoły bez wypowiedzenia – przypomniał Paweł Tarno, sędzia NSA. – A to oznacza, że można go zastosować jedynie wówczas, gdy dyrektora w normalnym trybie zwolnić nie można – wskazywał...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10582

Wydanie: 10582

Spis treści
Zamów abonament