Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy rząd na nowe stulecie

26 maja 1998 | Świat | AN

WĘGRY

Sukces prawicy w wyborach

Nowy rząd na nowe stulecie

-- Największy sukces to fakt, że Węgrzy zrozumieli, iż istnieje alternatywa dla rządów postkomunistycznych -- powiedział "Rz" wiceprzewodniczący Fideszu Tamas Deutsch. Nagłówki węgierskich dzienników nie pozostawiają wątpliwości: Zwyciężyła prawica. Zmiana warty i zmiana pokoleń. Orban kandydatem na premiera. Bohaterowie są zmęczeni. -- Węgrzy wybrali nowy rząd na nowe stulecie -- uznał po ogłoszeniu wyników Viktor Orban.

Sukces prawicy jest jednak sporym zaskoczeniem. Do ostatniej chwili komentatorzy -- na podstawie niskiej frekwencji wyborczej (50, 6 proc. ) -- dawali większe szanse Hornowi. Prawica zdołała jednak zmobilizować siły. Decyzja przyszłego, prawdopodobnego partnera Fideszu -- Niezależnej Partii Drobnych Rolników (FKgP) , która w ostatniej chwili wycofała swoich gorzej usytuowanych kandydatów z list wyborczych, aby poprzeć Viktora Orbana, przyniosła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament