Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rodziny u premiera

26 maja 1998 | Kraj | BW EO

Dziś śląska manifestacja w sprawie wolnych sobót i korzystniejszych podatków

Rodziny u premiera

Dzisiaj, w Dzień Matki, śląsko-dąbrowska "Solidarność" będzie manifestowała w Warszawie "przeciwko nierealizowaniu programu wyborczego AWS i umowy koalicyjnej w części dotyczącej polityki prorodzinnej". 26 maja "S" ogłosiła "dniem solidarności z polskimi rodzinami". Przed parlament i Kancelarię Premiera ma przyjść kilka tysięcy rodzin związkowców.

Demonstracja "Solidarności" ruszy 26 maja w południe z Torwaru pod Sejm i Senat, a następnie przejdzie pod Kancelarię Premiera. Związkowcy wręczą przedstawicielom władzy ustawodawczej i wykonawczej swoje postulaty. Przewodniczący Regionu Śląsko-Dąbrowskiego "S" Wacław Marszewski wraz z całą swoją rodziną (żoną i czwórką dzieci w wieku szkolnym) spotka się z premierem Jerzym Buzkiem, który również wywodzi się ze Śląska.

Manifestacja ma być rodzinna -- Śląsk zaprosił do udziału w niej związkowców wraz z żonami i dziećmi. -- Oczywiście nie wszyscy będą w stanie przyjechać z rodzinami, bo to się wiąże ze zwolnieniem ze szkoły, a poza tym jest to Dzień Matki -- przyznaje Ryszard Konieczny rzecznik...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament