Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Awans zawodowy nauczyciela

26 maja 1998 | Raporty | AP
źródło: Nieznane

SZKOŁA, UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE

Reforma systemu edukacji

(skrót)

VII. Awans zawodowy nauczyciela

Jednym z najważniejszych, i to zarówno ze społecznego, jak i merytorycznego punktu widzenia, obszarów zmian rozpoczętej reformy systemu edukacji jest pragmatyka awansu zawodowego i płacowego nauczycieli oraz innych pracowników oświaty.

Jednocześnie z przeprowadzeniem reformy ustrojowo-programowej niezbędne jest zróżnicowane podniesienie płac wszystkich nauczycieli.

Struktura awansu zawodowego i zarobków musi być jasna, zrozumiała i jednoznaczna. Powinna ona być tak skonstruowana, aby w istotny sposób premiowała jakość pracy, podnoszenie kwalifikacji i wzbogacanie warsztatu zawodowego oraz aby każdy nauczyciel widział wymierne korzyści płynące z podnoszenia swych umiejętności zawodowych.

W nowym systemie awansu zawodowego muszą znaleźć swoje odbicie kwalifikacje zdobyte przez nauczyciela przed wprowadzeniem zmian.

W okresie przejściowym, związanym z wprowadzaniem nowej pragmatyki służbowej, konieczne jest stworzenie szybkich ścieżek awansu dla nauczycieli z bogatym dorobkiem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament