Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hasło -- polityka prorodzinna

26 maja 1998 | Kraj | EO

Komu pomoc od pełnomocnika

Hasło -- polityka prorodzinna

ELIZA OLCZYK

Śląska "Solidarność" ogłosiła 26 maja, czyli Dzień Matki, dniem solidarności z polskimi rodzinami. Wacław Marszewski, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej "S", zapowiedział na ten dzień manifestację w Warszawie w sprawie realizacji obietnicy wyborczej AWS dotyczącej stworzenia i wprowadzenia w życie polityki prorodzinnej. W programie wyborczym AWS w ramach postulatu wypracowania polityki prorodzinnej mowa była jedynie o podatku prorodzinnym.

Kazimierz Janiak z AWS na jednym z posiedzeń Sejmowej Komisji Rodziny gwarantował, że polityka prorodzinna zostanie wprowadzona w życie, ponieważ zostało to zapisane w umowie koalicyjnej.

Polityka prorodzinna jest hasłem, pod którym każdy może rozumieć co innego. Poprzednia ekipa rządząca uważała, że polityka prorodzinna to na przykład przyznawanie zasiłków na dzieci najbiedniejszym rodzinom, wdrożenie programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, dofinansowanie działań Komitetu Ochrony Praw Dziecka, prowadzącego działania mediacyjne w sytuacjach kryzysowych. Jolanta Banach, pełnomocnik ds. rodziny i kobiet w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza, za element polityki prorodzinnej uważała też rozwój placówek opiekuńczych dla dzieci -- żłobków, przedszkoli, świetlic i ośrodków prowadzących...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament