Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brak popytu i podaży

26 maja 1998 | Ekonomia | CA PW KS

Obroty na rynku podstawowym wyniosły niecałe 100 mln zł

Brak popytu i podaży

W poniedziałki zazwyczaj wartość obrotów jest mniejsza niż w innych dniach. Wczoraj jednak spadły na rynku podstawowym poniżej 100 mln zł, czyli prawie o 40 proc. mniej niż w piątek. Jaki z tego wniosek? Zagraniczni inwestorzy instytucjonalni nie uczestniczyli we wczorajszej sesji, bo poniedziałek był w Londynie dniem wolnym od pracy, a rodzimi gracze czekają wyraźnie na lepsze czasy.

Spadek obrotów ma także swoje dobre strony -- oznacza zahamowanie podaży, która w ubiegłym tygodniu (oprócz czwartku) nadawała ton notowaniom. Czy jednak jest to dobry znak na najbliższe sesje? Być może ten spadek obrotów zaowocuje korektą w górę, chociaż w obliczu zbliżającej się oferty Banku Pekao SA, wydaje się to bardzo wątpliwe. Krajowi gracze będą raczej akumulować gotówkę na zakup atrakcyjnych walorów jednego z największych polskich banków. Ta oferta ściągnie z rynku sporo pieniędzy -- w zależności od ceny emisyjnej od 722 mln do 930 mln zł.

Aż 19 spółek zanotowało wczoraj minima kursowe. Były to: Amica, Drosed, Elzab, Forte, Irena, Jutrzenka, Kable, Morliny, Mostostal Gdańsk, Sanok, Apator, Chemiskór, Muza, Polna, Sanwil, TIM, Unimil, Budopol i Permedia. Dwie firmy zanotowały "górki" -- Stomil Bełchatów i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament