Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kula śniegowa na życzenie

26 maja 1998 | Kraj | BM

MEDIA

Upolitycznienietelewizji publicznej

Kula śniegowa na życzenie

Wkrótce rada nadzorcza zasiądzie do wybierania członków zarządu TVP SA. Większość w radzie mają osoby związane z SLD I PSL, nie dziwi więc, że w kuluarach mówi się, że pewnym kandydatem na prezesa jest Robert Kwiatkowski z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (związany ze środowiskiem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego) , a cały zarząd będzie składał się z osób powiązanych z SLD i PSL. Krążą też pogłoski, że poza nimi do zarządu miałyby wejść dwie osoby z AWS lub jedna z UW.

Robert Kwiatkowski, Jarosław Pachowski (związany z SLD, członek ZSP, w PZPR do końca istnienia, menedżer od sierpnia 1997 r. w radzie nadzorczej TVP) , Marian Zalewski (związany z PSL, nieoficjalny rzecznik partii, od sierpnia 1997 r. w radzie nadzorczej TVP) podobno wejdą do zarządu w każdej jego wersji.

-- Lansują mnie głównie: "Życie", "Press" i "Gazeta Polska", za co jestem im wdzięczny -- komentuje Robert Kwiatkowski, według którego do zarządu jest jeszcze daleko. -- Na razie jeszcze nie ma negocjacji, jest czas spekulacji -- dodaje.

Wiadomo, że oreelekcję będą zabiegać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament