Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Turysta pilnie poszukiwany

26 maja 1998 | Kraj | FG

SUWALSZCZYZNA

Jeszcze kilka lat temu przyjezdny był postrzegany jako zagrożenie

Turysta pilnie poszukiwany

FILIP GAWRYś

Czy Suwalszczyzna ma szansę stać się atrakcyjnym turystycznie regionem? Tak, ale zdaniem specjalistów od reklamy tutejsze samorządy muszą zrozumieć, że nakłady na promocję są niezbędne. Sami samorządowcy przyznają, że w wielu gminach ciężko jest przekonać radnych do wydatków na reklamę. Ważne są dobre, oryginalne pomysły, mogące przyciągnąć turystów. Największym problemem w tym regionie jest jednak brak gotowej oferty turystycznej, którą można by bez problemu sprzedać.

Dwa lata temu, na zlecenie Urzędu Wojewódzkiego w Suwałkach, Polska Agencja Rozwoju Turystyki rozpoczęła kampanię promocyjną Mazur i Suwalszczyzny. W jej ramach organizatorzy przeprowadzili cykl konkursów o regionie w prasie i telewizji, wydali też specjalne publikacje na różne międzynarodowe targi turystyczne. Ukazała się płyta CD-ROM, na której znaleźć można informacje o regionie, jego krajoznawczych atrakcjach i możliwości wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych. W tym roku organizatorzy planują promocję ciekawych imprez i stworzenie bazy danych, która będzie dostępna przez Internet. Do kampanii zaproszono samorządy.

-- Na Mazurach i Suwalszczyźnie nie ma problemów z ruchem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament