Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniejkupują indywidualni inwestorzy

26 maja 1998 | Ekonomia | AS

KRAJ

Mniejkupują indywidualni inwestorzy

Giełdy i hurtownie handlujące materiałami budowlanymi przeżywają teraz gorący okres.

-- Notujemy duże obroty -- twierdzi Piotr Szczurowski z Centrali Materiałów Budowlanych Stanex w Warszawie. Maj jest zwykle okresem wzmożonego ruchu i sprzedaje się właściwie wszystko.

Dużym powodzeniem cieszą się np. pokrycia dachowe, i to zwłaszcza droższe dachówki ceramiczne. Więcej kosztuje w przypadku takich dachów zarówno materiał (40-70 zł za mkw. ), jak i robocizna. Są one jednak bardzo trwałe. Dla porównania, blacha powlekana na dach jest dostępna wcenie 20-30 zł za mkw.

Jest również zapotrzebowanie na stolarkę budowlaną. Powodzenie mają okna dwuszybowe tych producentów, u których parametry okien dotyczące utrzymania ciepła są podobne jak w wyrobach stolarki trzyszybowej z innych fabryk. Między szybami znajduje się bowiem specjalny gaz uszczelniający.

Od wiosny do jesieni trwa sezon na ocieplanie domów, które stawiane były wlatach budownictwa oszczędnego. Hurtownie sprzedają znaczne ilości wełny mineralnej, styropianu oraz szlachetnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament