Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

26 maja 1998 | Publicystyka, Opinie | AS KB

KOMENTARZE

Informacje

Rodzinny dylemat podatkowy

Związkowcy z Regionu Śląsko-Dąbrowskiego "Solidarności" zapowiedzieli na dziś demonstrację przeciwko nierealizowaniu przez AWS przedwyborczych obietnic dotyczących polityki prorodzinnej. Wśród postulatów jest także prorodzinna polityka podatkowa. Nie wiadomo dotąd, na czym prorodzinna polityka podatkowa miałaby w istocie polegać. Kogo i w jaki sposób faworyzować.

W kręgach osób związanych z AWS ciepło przyjęta została, przygotowana przez prof. dr hab. Wandę Wójtowicz z KUL i UMCS, propozycja zastosowania w opodatkowaniu dochodów podatników tzw. ilorazu rodzinnego. W największym skrócie rozwiązanie to miałoby polegać na dzieleniu osiąganych dochodów przez liczbę członków rodziny. Jednak propozycję zastosowania ilorazu rodzinnego Ministerstwo Finansów oceniło negatywnie, wskazując, że prowadzi ona do preferowania bogatszych rodzin, gdyż w ich przypadku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament