Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniej zwolnionych, mniejszy przyszły zysk

26 maja 1998 | Ekonomia | RS

Nowa wersja programu restrukturyzacji

Mniej zwolnionych, mniejszy przyszły zysk

Z kopalń odejdzie nie 118 tys. a 105 tys. górników -- przewiduje najnowsza wersja rządowego programu restrukturyzacji górnictwa (informowaliśmy o tym w skrócie w sobotnim wydaniu "Rz") . Płace górników będą rosły tak jak dotychczas, zgodnie z ustaleniami Komisji Trójstronnej. W branży nie będzie zwolnień grupowych. Przewidywany zysk netto górnictwa w 2002 r. będzie o połowę mniejszy niż zakładano w poprzedniej wersji programu. Reformę ma nadzorować Państwowa Agencja Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego SA.

Kolejna wersja rządowego programu "Reforma górnictwa w ęgla kamiennego w Polsce w latach 1998-2002" (widnieje na niej data 21 maja 1998 r. ) uwzględnia postulaty zgłoszone do tego dokumentu przez związki zawodowe. Autorzy szacują w nim, że do 2002 r. zatrudnienie w górnictwie zmniejszy się o 105 tys. , a nie o 118 tys. pracowników.

Bez zwolnień grupowych

Naczelną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament