Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

SEBASTIAN BUCZEK

26 maja 1998 | Ekonomia | SB PH

Decyzja RPP ze środy spowodowała wzrost zainteresowania polskimi akcjami, jednak środków i chęci wystarczyło tylko na jedną sesję. Mimo że czwartkowe nadwyżki kupna dawały nadzieję na dalszy wzrost wpiątek, na kolejnej sesji zamiast wzrostu byliśmy świadkami zamykania pozycji, aprzewaga podaży sugerowała, że w poniedziałek może dojść do dalszego spadku. Tak też się stało.

SEBASTIAN BUCZEK

Zastanawiające jest to, że w piątek zanotowaliśmy kilka pokaźnych spadków, maksymalnie potaniały walory Lenteksu i Krosna, które jeszcze nie tak dawno cieszyły się dużą popularnością wśród inwestorów i dzięki temu zachowywały się znacznie lepiej niż cały rynek. Tak duże spadki są, w świetle wcześniejszej popularności, dość niespodziewane. Być może pozycję zamykali inwestorzy zagraniczni, którzy czasami czynią to, składając zlecenie "po cenie rynkowej", co u nas równa się zleceniu PKC.

Większość analityków spodziewa się na najbliższych sesjach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament