Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prywatyzacja tak, inwestycje być może

26 maja 1998 | Ekonomia | AM

BRANŻA PALIWOWA

Ministerstwo Skarbu Państwanie chceterminali

Prywatyzacja tak, inwestycje być może

Resort skarbu od kilku miesięcy zwleka z wydaniem pozwolenia na budowę terminalu paliwowego w Porcie Gdynia. Twierdzi, że inwestycja tego typu może zaszkodzić sektorowi paliwowemu. Z drugiej jednak strony brak decyzji ze strony ministerstwa jest łamaniem przez nie prawa.

-- W kwietniu doszliśmy do porozumienia z MSP. Powiedziano nam, że dostaniemy zgodę na budowę terminalu. Do tej pory jej nie dostaliśmy, a minister Emil Wąsacz publicznie wypowiada się, że nie wyda zgody na taką budowę -- twierdzi Igor Pawela z Preem.

Według niego, decyzje, jakie resort podejmował dotychczas w sprawie budowy terminalu, były wydawane bez podstaw prawnych i niezgodnie z obowiązującymi umowami z Unią Europejską. Przyznaje też, że Preem zgodził się, by ze względu na ochronę Rafinerii Gdańsk budowa terminalu i jego uruchomienie zostało spowolnione (pełna moc...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament