Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapowiedź niższych cen miedzi

26 maja 1998 | Ekonomia | DW

ZAGRANICA

Zapowiedź niższych cen miedzi

Znaczne zwiększenie zapasów miedzi w Azji jest zapowiedzią obniżania się popytu na ten metal. Już od dłuższego czasu ceny miedzi były na niskim poziomie. Zamknięcie transakcji piątkowych w ubiegłym tygodniu odbyło się na poziomie 1694 USD za tonę w transakcjach trzy-

miesięcznych. Wczoraj giełda w Londynie była zamknięta.

Zdaniem dealerów, na rynku chińskim importerzy starali się testować popyt nie wypuszczając miedzi na rynek. W bardzo krótkim czasie zapasy miedzi należące do szanghajskiej giełdy wzrosły z 9371 ton do 61 532 ton. Wczorajszy spadek cen na giełdach wschodnich był również wyrazem rozczarowania fatalnymi wynikami transakcji piątkowych w Londynie.

Jak wiadomo, podczas transakcji piątkowych miedź usiłowała przebić się przez notowania na poziomie 1700 USD za tonę, co dla niektórych producentów jest granicą opłacalności produkcji. Okazało się jednak, że ceny trafiły na bardzo silny opór na poziomie 1710-1721 USD za tonę. Niemożność przebicia się przez tę granicę stała się powodem wielkiego rozczarowania, ceny spadły do poniżej 1700 USD.

Dealerzy uważają jednak, że tragedii nie ma i ceny miedzi z powodzeniem mogą jeszcze odbić się w najbliższych dniach.

Tymczasem z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament