Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Olimpiada bez ekstrawagancji

26 maja 1998 | Kultura | KM

Janusz Fogler, pełnomocnik ministra kultury ds. udziału Polski w Targach Książki we Frankfurcie w 2000 roku

Olimpiada bez ekstrawagancji

: Za nami 43. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Jak została wykorzystana ta impreza w przygotowaniach do Targów Książki we Frankfurcie, gdzie -- przypomnijmy -- w 2000 roku Polska będzie gościem honorowym?

JANUSZ FOGLER: Przeprowadziliśmy wiele rozmów z wydawcami zagranicznymi i krajowymi, a doktor Albrecht Lempp miał specjalne spotkanie z edytorami niemieckimi. W Polskim Towarzystwie Wydawców Książek zaczynamy gromadzić propozycje tytułów, które warto będzie pokazać we Frankfurcie. Część z nich nie była dotąd tłumaczona, część trzeba będzie przełożyć ponownie.

Na targach podkreślano często, że w naszej prezentacji nad Menem w centrum uwagi musi się znaleźć książka. A więc: pisarz, wydawca, tłumacz, księgarz, drukarz. To zrozumiałe, ale ze swej strony przekonywałem wielu wydawców do tego, że Frankfurt 2000 będzie niepowtarzalną szansą promowania Polski poprzez kulturę, a książkę w szczególności. Rzecz w tym, że powinniśmy pokazać wszystkie książki godne uwagi, wartościowe, także i te, które są w świecie jeszcze w ogóle nieznane. Polskę powinniśmy promować poprzez to, co mamy najlepszego. Chcielibyśmy więc wysłać do Frankfurtu gwiazdy, żeby znaleźli się tam...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament