Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stanowiska do podziału

26 maja 1998 | Kraj | KG

AGENCJE

AWS -- UW wzorem SLD -- PSL

Stanowiska do podziału

K AZIMIERZ GROBLEWSKI

Koalicja AWS -- UW skopiowała zachowanie swojej poprzedniczki u władzy -- potraktowała kierownicze stanowiska w agencjach i funduszach jako wyborcze łupy. W agencjach, w których koalicja SLD -- PSL przeprowadziła zmiany personalne, zmiany przeprowadziła takżekoalicja AWS -- UW. Nie wymieniła władz w tych agencjach, w których władz nie wymieniali poprzednicy.

Zmiany personalne w zarządach agencji nie wynikają z logiki ustawy o służbie cywilnej czy ustaw, które wprowadziły reformę centrum administracyjnego. Żadna ustawa nie nakazywała koalicji A WS -- UW zmieniać zarządów agencji.

Oba ugrupowania w kampanii wyborczej zapowiadały, że zerwą ze zwyczajem zmian personalnych, spowodowanych zmianą układu rządzącego; obowiązywać miało kryterium merytoryczne, a nie polityczne.

Politycy koalicji AWS -- UW utrzymują, że jedynie cofają zmiany wprowadzone przez poprzedników. Gdyby, po wygraniu wyborów, AWS -- UW zachowały we władzach agencji choćby niektórych ludzi powołanych przez poprzednią koalicję, tym samym zredukowałyby liczbę instytucji, które koalicja SLD -- PSL włączyła w zakres zmian personalnych przeprowadzanych każdorazowo przy zmianie układu politycznego. Ale koalicja AWS -- UW tego nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament