Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska traci 34 miliony ecu

26 maja 1998 | Gazeta | JB PA

PHARE

Projekty źle przygotowane

Polska traci 34 miliony ecu

Z powodu złej jakości nadesłanych projektów Polska straci 34 mln ecu (132, 6 mln zł) z 212 mln ecu, jakie Unia Europejska przyznała w tym roku naszemu krajowi w ramach funduszu pomocy bezzwrotnej PHARE. Zdaniem analityków, znacznie większą stratą jest utrata przez rząd wiarygodności w oczach UE. Premier Jerzy Buzek zdymisjonował wczoraj Sławomira Zawadzkiego, podsekretarza stanu, odpowiedzialnego w Komitecie Integracji Europejskiej za przygotowanie projektów.

Spośród 10 krajów stowarzyszonych z Europy Wschodniej Polska była ostatnim, który przedstawił projekty wykorzystania funduszy i jedynym, który nie zdołał wypełnić oczekiwań Brukseli.

O utracie funduszy wczoraj rano Hans van den Broek poinformował w specjalnym liście ministra spraw zagranicznych Bronisława Geremka. Zdaniem komisarza, część polskich projektów nie była zgodna z priorytetami określonymi w unijnym programie Partnerstwa dla Członkostwa. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1396

Spis treści
Zamów abonament