Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obniżona pensja aktywnej zawodowo matki bez formalności

19 sierpnia 2009 | Dobra firma | Grażyna Ordak

Nie trzeba wręczać wypowiedzenia zmieniającego, gdy pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego wnioskuje o obniżenie mu wymiaru etatu. Niższe wynagrodzenie otrzyma z automatu po przedstawieniu szefowi swojej prośby

– Art. 1868 k.p. zabrania wypowiadania i rozwiązywania umowy o pracę osobie uprawnionej do urlopu wychowawczego, która złożyła wniosek o obniżenie etatu. Jak w takim razie wypowiedzieć jej warunki angażu dotyczące obniżenia dotychczasowego wynagrodzenia w związku z mniejszą ilością wykonywanej pracy? – pyta czytelniczka DOBREJ FIRMY.

Mechanizm obniżania wymiaru czasu pracy z art. 1867 k.p. nie ma nic wspólnego ze zmianą warunków umowy o pracę, wymagającą co do zasady wypowiedzenia zmieniającego. Ale po kolei.

Ubywa pracy...

Od 1 stycznia br. art. 1868 § 1 k.p. zakazuje wypowiadania lub rozwiązania umowy o pracę od dnia, kiedy pracownik uprawniony do korzystania z urlopu wychowawczego złożył wniosek o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8399

Spis treści
Zamów abonament