Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koncert australijsko- -niemiecki

19 sierpnia 2009 | Życie Warszawy | Izabela Kraj

Australijska wokalistka i kompozytorka Lisa Gerrard oraz niemiecki prekursor elektronicznego rocka Klaus Shulze dadzą 17 września okolicznościowy koncert w Arkadach Kubickiego.

Kompozytorka przygotowała na 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej, właśnie na koncert na Zamku Królewskim, specjalny utwór. To jedna z niespodzianek, którą Narodowe Centrum Kultury (odpowiadające za organizację rocznicowych obchodów) zafunduje warszawiakom we wrześniu.

Choć główne obchody odbywać się będą w Gdańsku (dziś minister kultury Jacek Zdrojewski ma opowiedzieć o programie), Warszawa też przygotowuje kilka uroczystości.

M.in. na Trakcie Królewskim i ogrodzeniu Łazienek już 28 sierpnia zawiśnie 20 reprodukcji pierwszych stron gazet warszawskich i niemieckich, które we wrześniu 1939 r. informowały o wybuchu wojny. Archiwalne zdjęcia, plakaty i ulotki z czasów wojny zasnują także ul. Karową i Krakowskie Przedmieście. 30 sierpnia Starym Miastem przemaszeruje defilada grup historycznych, które odtworzą oddziały wojskowe z 1939 r. Pod hasłem „Ostatnia niedziela przedwojennej Warszawy“ odbędzie się też zjazd zabytkowych przedwojennych samochodów.

Brak okładki

Wydanie: 8399

Spis treści
Zamów abonament