Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czwartkowe seanse u Stanisława Augusta

19 sierpnia 2009 | Życie Warszawy | Anna Brzezińska
Pierwszym seansem będzie „Zakochany Molier”. W kolejne czwartki zobaczymy „Jutro idziemy do kina”, „Purpurowe skrzypce” i „Casanovę”
źródło: Materiały Promocyjne
Pierwszym seansem będzie „Zakochany Molier”. W kolejne czwartki zobaczymy „Jutro idziemy do kina”, „Purpurowe skrzypce” i „Casanovę”

Z miłości do muzyki, teatru i filmu zrodził się pomysł letniego kina w Łazienkach Królewskich.

Działalność „Kina na wodzie” zainauguruje jutro o godz. 20.30 pokaz „Zakochanego Moliera” Laurenta Tirarda, czyli opowieść o dramatopisarzu mającym talent nie tylko do tworzenia, lecz także do popadania w tarapaty.

– Repertuar czwartkowych pokazów to filmy głównie kostiumowe, korespondujące z aurą miejsca – mówi Aleksandra Engler-Malinowska, koordynatorka projektu.

W wypadku „Zakochanego...” nawiązanie to jest wręcz bezpośrednie. Attyka wzorowanego na antycznych budowlach amfiteatru, gdzie odbywać się będą seanse, zwieńczona jest posągami dramaturgów – w tym Moliera.

– Postaci te wybierał sam Stanisław August – podkreśla Engler-Malinowska.

Projekcje będą odbywać się co czwartek o godz. 20.30. Późny termin rozpoczęcia przeglądu organizatorzy tłumaczą natłokiem wydarzeń w amfiteatrze. Obiecują jednak, że jeśli nowa inicjatywa spotka się z zainteresowaniem, w przyszłym sezonie kino nie ograniczy się do czterech projekcji pod koniec lata.

Brak okładki

Wydanie: 8399

Spis treści
Zamów abonament