Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

19 sierpnia 2009 | Ekonomia | Dział ekonomiczy

GOSPODARKA

Ceny produkcji w USA spadły mocniej od prognoz. W lipcu br. spadek wyniósł 0,9 proc., licząc miesiąc do miesiąca przy oczekiwaniach spadku o 0,2 proc.

—a.k.

Inflacja w Wielkiej Brytanii wyniosła w lipcu 1,8 proc., podczas gdy większość ekonomistów spodziewała się zmniejszenia tempa wzrostu cen. Inflację w górę pociągnęły rosnące ceny filmów DVD i gier komputerowych, a także drożejące papierosy i alkohol – podał tamtejszy urząd statystyczny. Inflacja bazowa wzrosła do 1,8 proc., do poziomu najwyższego od ośmiu miesięcy. Zdaniem ekonomistów inflacja jest relatywnie wysoka, bo recesja w Wielkiej Brytanii ustępuje.

—qk

ROLNICTWO

Krajowa Spółka Cukrowa rozpoczęła kontraktację buraków na kampanię cukrowniczą na lata 2010 – 2011. W przyszłym roku koncern chce zapłacić za surowiec o 15 proc. więcej, niż wynosi cena minimalna – poinformowała we wtorek rzecznik KSC Aleksandra Paulska. Zgodnie z unijnymi przepisami producent cukru musi zapłacić nie mniej niż 26,29 euro za tonę buraków.

—a. k.

MEDIA, TECHNOLOGIE

Wydawca dziennika „The Guardian”, brytyjska grupa wydawnicza Guardian Media Group, stracił w ubiegłym roku 24 mln funtów w wyniku nietrafionych inwestycji na rynku walutowym – podał Presserwis. Odpowiada za to należący do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8399

Spis treści
Zamów abonament