Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzeba znaleźć niszę

19 sierpnia 2009 | Ekonomia | Danuta Walewska
Wspólnota Stowarzyszeń Stoczni Europejskich (CESA) jest organizacją lobbingową  z siedzibą w Brukseli. Jej zadaniem jest walka o interesy unijnych stoczni. Reprezentuje też przemysł stoczniowy, m.in. przed władzami UE.
źródło: Rzeczpospolita
Wspólnota Stowarzyszeń Stoczni Europejskich (CESA) jest organizacją lobbingową z siedzibą w Brukseli. Jej zadaniem jest walka o interesy unijnych stoczni. Reprezentuje też przemysł stoczniowy, m.in. przed władzami UE.

Jing Shen, doradca sekretarza Wspólnoty Stowarzyszeń Stoczni Europejskich

Rz: Czy europejskie stocznie mają jakąkolwiek szansę w konkurencji z rywalami z Dalekiego Wschodu?

Jing Shen: Tak. Ale pod dwoma warunkami. Ten kryzys europejskie stocznie powinny wykorzystać jako szansę, ponieważ wielu inżynierów zapracowanych podczas stoczniowego boomu ma znacznie więcej czasu, żeby zaangażować się w ambitniejsze projekty, wymagające wykorzystania zaawansowanych technologii. Europejskie firmy powinny rozwijać produkcję zaawansowanych technologicznie statków, bo jest to bardzo intratna nisza. I w tym powinna pomóc Komisja Europejska. Stocznie powinny się również postarać o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8399

Spis treści
Zamów abonament