Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gminy sfinansują sport

19 sierpnia 2009 | Prawo | Michał Cyrankiewicz

Samorząd zyska czytelne zasady, na jakie cele przekazywać dotacje, i jak powinny być wykorzystane np. przez kluby piłkarskie

Takie rozwiązanie przewiduje projekt nowej ustawy o sporcie, który w zeszłym tygodniu został przyjęty przez rząd. Mówi on, że tworzenie warunków, zwłaszcza organizacyjnych, sprzyjających rozwojowi sportu stanowi zadanie własne jednostek samorządu terytorialnego.

Konsekwencją jest to, że kluby sportowe, niezależnie od tego, czy działają w formie stowarzyszeń czy spółek kapitałowych, będą mogły otrzymywać dofinansowanie z samorządowych budżetów.

Nowa definicja, mniej wątpliwości

Projekt ustawy przewiduje tylko dwa ograniczenia. Po pierwsze zastrzega, że dotacje będą mogły być przekazane jedynie podmiotom, które nie działają w celu osiągnięcia zysku.

Po drugie dotacja będzie mogła być przeznaczona na wymienione w art. 36 ust. 2 projektu zadania, takie jak realizacja programów szkoleniowych, zakup...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8399

Spis treści
Zamów abonament