Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Katarska deska ratunku dla stoczni

19 sierpnia 2009 | Ekonomia | Beata Chomątowska
Stocznie przez lata korzystały z pomocy publicznej, ale nie miały dobrych wyników. Bruksela nakazała im zwrot pieniędzy.
źródło: Rzeczpospolita
Stocznie przez lata korzystały z pomocy publicznej, ale nie miały dobrych wyników. Bruksela nakazała im zwrot pieniędzy.

MSP chce sprzedać stocznie do 31 sierpnia. Jest szansa, że w tym terminie dotychczasowego inwestora zastąpi katarski rządowy fundusz inwestycyjny – Qatar Investment Authority

– Qatar Investment Authority prowadzi teraz analizy i jest szansa, by do końca sierpnia zawarł kontrakt i wszedł w prawa dotychczasowego inwestora – mówił wczoraj minister skarbu Aleksander Grad, kiedy stało się jasne, że Stichting Particulier Fonds Greenrights nie zapłacił za majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Dotąd minister skarbu twierdził, że właściwym inwestorem stojącym za tajemniczym Stich-ting Particulier Fonds Greenrights z Antyli Holenderskich jest inna firma z Kataru – bank inwestycyjny QInvest, który wspólnie ze swoim udziałowcem Qatar Islamic Bank w połowie czerwca przedstawił gwarancje finansowe dla nabywcy stoczniowych aktywów. QInvest jednak kilkakrotnie – także w rozmowie z „Rz“ – zaprzeczał, jakoby był inwestorem. Twierdził, że jest tylko doradcą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8399

Spis treści
Zamów abonament