Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Linie lotnicze walczą o nowe rynki

19 sierpnia 2009 | Ekonomia | Danuta Walewska
Największą potęgą w Europie jest niemiecka Lufthansa  z liniami skupionymi wokół niej. Niestety, nie ma tam  już miejsca dla LOT.
źródło: Rzeczpospolita
Największą potęgą w Europie jest niemiecka Lufthansa z liniami skupionymi wokół niej. Niestety, nie ma tam już miejsca dla LOT.

Kryzys przyspieszył konsolidację w branży lotniczej. Wkrótce pojęcie narodowej linii lotniczej straci swoje dotychczasowe znaczenie

Liderzy europejskiego rynku przejmują dzisiaj nie linie, ale rynki albo atrakcyjne centra przesiadkowe. To dlatego Luf-thansę skusił Wiedeń i Austrian Airlines, a nie jest ona już zainteresowana polskim LOT. W Polsce już teraz ma rozbudowaną siatkę połączeń. British Airways jest z kolei zainteresowany Madrytem, a Air France Pragą.

Nawet najsilniejsi gracze na rynku europejskim ucierpieli finansowo z powodu zmniejszającej się liczby chętnych do latania. Pieniędzy w branży jest coraz mniej, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8399

Spis treści
Zamów abonament