Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W zgodzie z przeznaczeniem

24 grudnia 2009 | Po godzinach | Sandra Wilk
Według Kropki Judyta jest niezwykle emocjonalną osobą
źródło: Materiały Promocyjne
Według Kropki Judyta jest niezwykle emocjonalną osobą

„Judyta, jaką była”, Dom Kultury Praga-Północ, ul. Dąbrowszczaków 2, wstęp wolny, piątek (25.12) – sobota (26.12), godz. 19

To jedna z nielicznych prezentacji teatralnych w okresie świątecznym. W piątek i sobotę w Domu Kultury Praga-Północ widzowie obejrzą spektakl „Judyta, jaką była” prezentowany w ramach V Ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej organizowanego przez Instytut Teatralny.

Kropka Theatre podejmuje w nim opowieść opartą na biblijnej Księdze Judyty. Rzecz dzieje się podczas ataku wojsk Holofernesa na żydowskie miasto Bethulia, odcięte przez nieprzyjaciela od źródła wody. To tu bogobojna Judyta, wdowa o nieprzeciętnej urodzie, wychodzi z miasta i wkracza do obozu wroga. Oczarowuje Holofernesa, po czym go zabija.

Według Kropki Judyta jest niezwykle emocjonalną osobą, która zdając sobie sprawę z niemożliwości rozwoju związku, przyjmuje rolę ofiary. Pod koniec życia godzi się ze swoim przeznaczeniem, wychwalając Boga słowami „Pieśni nad Pieśniami”.

Brak okładki

Wydanie: 8507

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament