Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

24 grudnia 2009 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny

GOSPODARKA

∑ Polska może być gotowa na przyjęcie euro w 2014 r. dzięki zmianom systemu emerytalnego, które pozwoliłyby zmniejszyć deficyt finansów publicznych – powiedział minister finansów Jacek Rostowski w wywiadzie dla belgijskiej gazety „L'Echo”. Oczekuje on deficytu na poziomie 6,5 proc. PKB, a w 2010 roku – 7 proc. PKB. W Polsce, w przeciwieństwie do innych krajów, wyliczenia te obejmują również obciążenia związane z systemem emerytalnym. – Dlatego w przypadku naszego kraju należałoby mówić o deficycie na poziomie 4,7 proc. – powiedział Rostowski. Dobrze wiemy, że kryteria traktatu z Maastricht nie zostaną dla nas zmienione. Musimy więc zmienić ustawodawstwo – dodał.

—eg

∑ W okresie styczeń – listopad 2009 r. wydajność pracy w przemyśle wzrosła o 1,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2008 roku, przy mniejszym o 5,4 proc. zatrudnieniu i wzroście przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto o 4,4 proc. rok do roku – podał GUS.

—a.k.

∑ Wartość eksportu rosyjskiej broni i sprzętu wojskowego przekroczy w 2009 roku 8,5 mld dolarów – powiadomił szef rosyjskiej Federalnej Służby ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej Michaił Dmitrijew. „Według wstępnych danych skala eksportu broni i sprzętu wojskowego przekroczy 8,5 mld dolarów” – oznajmił Dmitrijew, zaznaczając, że eksport broni wzrósł...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Brak okładki

Wydanie: 8507

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament