Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ucieczka z Hollywood

24 grudnia 2009 | Magazyn tv | Agnieszka Kwiecień
źródło: PAT
źródło: AFP

Należy do najbardziej rozpoznawalnych hollywoodzkich gwiazd. Laureatka dwóch Oscarów Jessica Lange była muzą i natchnieniem dla wielu reżyserów, ale od prawie 30 lat jest wierna jednemu mężczyźnie: aktorowi i dramaturgowi Samowi Shepardowi. Niedawno skończyła 60 lat i postanowiła przejść na aktorską emeryturę

Na ekranie pojawia się coraz rzadziej. Mówi, że to jej świadomy wybór. Chce po prostu więcej czasu spędzać z rodziną. Przypomniała też sobie o dawnej pasji: fotografii.

Solidny związek, taki jak jej i Sheparda, jest w Hollywood rzadkością. Nie pobrali się, ale są ze sobą od 1982 roku. Zdarza im się też razem pracować, ostatnio przy okazji „Nie wracaj w te strony” (2005) Wima Wendersa. Wychowują trójkę dzieci: dwójkę własnych i córkę Jessiki z poprzedniego związku z tancerzem Michaiłem Barysznikowem. Mają w Minnesocie dom na wsi i wiodą tam spokojne życie z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

– Nigdy nie lubiłam być oceniana, a bycie aktorką to właściwie stałe wystawianie się na krytykę – mówi Jessica Lange. – Chociaż cenię swój zawód, nie chcę być aktorką przez całe życie. Jest tyle innych rzeczy, których...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8507

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament