Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracownicy budowlani mają ruchome miejsce pracy

26 marca 2010 | Gazeta prawa i podatków | Bartłomiej Atys

Niektóre profesje wymagają, aby pracownicy regularnie przemieszczali się w różne miejsca, aby realizować zlecone prace. W takich przypadkach podwładni nie dostają diet wypłacanych z tytułu delegacji

W firmie budowlanej zatrudnieni są pracownicy (cieśle, zbrojarze) na budowach. W umowach jako miejsce pracy mają wskazaną siedzibę firmy, a pracę wykonują na różnych budowach na terenie całej Polski.

Wypłacane są takim pracownikom diety i ryczałty za noclegi. Czy prawidłowe jest wysyłanie pracowników w delegacje np. na dwa lata, a co za tym idzie – wypłacanie ww. świadczeń? – pyta czytelnik.

Określenie miejsca wykonywania pracy jest jednym z obowiązkowych elementów umowy o pracę wynikających z art. 29 § 1 k.p.

Są jednak zawody, których charakter wiąże się z wykonywaniem pracy w różnych miejscach. W przypadku takich profesji miejsce wykonywania pracy nie powinno być ograniczone do jednego adresu czy jednej miejscowości.

Zapis w umowie

W praktyce można spotkać trzy sposoby określenia miejsca wykonywania pracy. Pierwsze to punktowe, związane z konkretnym adresem, z reguły zakładu pracy. Jest ono najczęściej spotykane i obejmuje wszystkie zawody, których wykonywanie związane jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8583

Spis treści

Edukacja we wschodniej i północnej Polsce

Zamów abonament