Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto chce uzyskać dotację, powinien już przygotowywać projekt

09 lipca 2010 | Gazeta prawa i podatków | Michał Kołtuniak
źródło: Rzeczpospolita

Najmniejsze firmy będą mogły się starać o unijne granty. Do wniosku o dofinansowanie będzie trzeba dołączyć dokumenty umożliwiające szybkie rozpoczęcie realizacji inwestycji, np. prawomocne pozwolenie na budowę

Nabór rozpocznie się z końcem sierpnia, a zakończy 16 listopada i dotyczy firm na Pomorzu.

Wsparcie mikroprzedsiębiorstw

Mikroprzedsiębiorstwa będą miały szansę sięgnąć po europejskie fundusze. Uruchomiony zostanie konkurs do działania 1.1.1 „Mikroprzedsiębiorstwa”. Jego celem jest udzielanie wsparcia powstającym i istniejącym firmom w zakresie inwestycji oraz zwiększania aktywności eksportowej.

Preferowane będą projekty realizowane poza Trójmiastem oraz przyczyniające się m.in. do wprowadzenia na rynek nowych wyrobów i usług, oszczędności surowców i energii, ograniczania emisji szkodliwych substancji do środowiska oraz powstawania nowych miejsc pracy.

Kryją się za tym takie projekty, jak rozbudowa firmy, realizacja zmian w procesach produkcyjnych (sposobach świadczenia usług), racjonalizacja logistyki sprzedaży, informatyzacja (w tym wprowadzanie systemów zarządzania przedsiębiorstwem), dostosowanie firmy do standardów i norm krajowych oraz europejskich (certyfikacja wyrobów i usług).

Przedsiębiorcy, których projekty zostaną zaakceptowane, mają prawo oczekiwać dotacji obejmującej do 60 proc. tzw. kosztów kwalifikowanych.

Instytucją odpowiedzialną za obsługę firm w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8669

Spis treści
Zamów abonament