Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

OFE mają mało akcji PZU

09 lipca 2010 | Ekonomia | Katarzyna Ostrowska
OFE mają także dużo obligacji drogowych emitowanych przez BGK. Wartość tych papierów w ich portfelach zbliżyła się do 10 mld zł.
źródło: Fotorzepa
OFE mają także dużo obligacji drogowych emitowanych przez BGK. Wartość tych papierów w ich portfelach zbliżyła się do 10 mld zł.

W I półroczu 2010 r. fundusze emerytalne zwiększyły stan posiadania akcji PKO BP, PKN Orlen i KGHM

Otwarte fundusze emerytalne, jak co pół roku, ujawniły dane o swoich inwestycjach, które stanowią minimum 1 proc. ich aktywów. Takich papierów nie jest dużo, zwłaszcza akcji spółek.

Wartość posiadanych przez OFE akcji PKO BP, Pekao oraz PKN Orlen to od zawsze ponad 1 proc. aktywów wszystkich funduszy. Na koniec czerwca w posiadaniu funduszy były akcje tych spółek warte prawie 15 mld zł wobec 14,4 mld zł na koniec grudnia 2009 r. W pierwszym półroczu zarządzający dokupowali walory PKO BP oraz PKN Orlen. – OFE bardziej dziś stawiają na bezpieczne banki. A tak postrzegane jest PKO BP – mówi jeden z analityków. W tej samej kategorii zarządzający stawiają też...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8669

Spis treści
Zamów abonament