Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla kilku pokoleń

09 lipca 2010 | Po godzinach

Seal, Sala Kongresowa, PKiN, pl. Defilad 1, bilety: 100 – 500 zł (wyprzedane, można liczyć tylko na zwroty), niedziela (11.07), godz. 19. Brendan Perry, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, bilety: 99 – 139 zł, rezerwacje: tel. 22 628 12 71, czwartek (15.07), godz. 20

Seala poznamy po głębokich bliznach znaczących jego twarz, ale przede wszystkim po głosie – zdumiewającym swym autentyzmem. Muzyk odpowiedzialny za powiew świeżości na światowej scenie soulowej wystąpi w niedzielę w Sali Kongresowej.

Chłopak, w którego żyłach miesza się nigeryjska i brazylijska krew, doskonale wykorzystał możliwości i inspiracje, jakie daje multikulturowa Wielka Brytania. Wciąż odczuwalny nad Tamizą muzyczny ferment zdeterminował większość jego zawodowych działań.

Sam wokal, jakikolwiek by był, nie zawsze przecież otwiera drzwi do kariery. Ale, gdy został podparty gorącym funkiem i pulsującym house, zaczęto traktować go jak diament, na którego oszlifowanie czekał na Wyspach cały sztab specjalistów. Wśród nich przede wszystkim Trevor Horn, producent legenda, współtwórca sukcesu Pet Shop Boys czy Frankie Goes to Hollywood. To właśnie on odpowiada za trzy pierwsze, wydane w latach 90. XX wieku, albumy Seala.

– Nieco mnie wystraszył – mówił o Trevorze Hornie wokalista. – Wydawało mi się, że gustuje w repertuarze, którego nie było mi dane polubić.

Horn inspirował się całą generacją białych, folkrockowych twórców z Joni Mitchell na czele. Z tego, co wniósł do projektu Seala, powstał miks różnych wrażliwości. To był strzał w dziesiątkę, jaki przyniósł wokaliście wiele nagród fonograficznych, w tym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8669

Spis treści
Zamów abonament