Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strategia dla Polski, czyli zapis tajnej narady

09 lipca 2010 | Publicystyka, Opinie | Igor Zalewski
autor zdjęcia: Piotr Gęsicki
źródło: Fotorzepa

– A pewnie! – zapalił się Janusz. – Mogę na przykład powiedzieć, że Lech Kaczyński odpowiada za Holokaust, apartheid i wymordowanie Aborygenów – scenariusz narady kreśli felietonista

Nad stołem konferencyjnym wisiało jeszcze wyborcze hasło „Zgoda buduje”. Zasiedli pod nim czołowi działacze Platformy Obywatelskiej i rozpoczęli naradę poświęconą najbliższej przyszłości.

– Panowie – zagaił Donald – musimy zacząć coś robić. Te wybory wygraliśmy jeszcze na moje piękne, błękitne oczy, ale w przyszłości to już może nie wystarczyć. Zwłaszcza że ludzie przestają się bać Kaczyńskiego. Musimy się więc jakoś wykazać, i to szybko. Czekam na propozycje. Co reformujemy, jak i kiedy?

– Najpierw trzeba się wziąć do tych gnojów z telewizji publicznej! – grzmotnął pięścią w stół Sławek. – A więc proponuję tak: przegonić ich, rozgonić, a potem podzwonić po innych telewizjach i gazetach, żeby ich nigdzie nie przyjmowali do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8669

Spis treści
Zamów abonament